Jesienne wieści
Dodane przez adminSP dnia Listopad 20 2017 12:00:53

Jesienne wieści

Spotkanie SKE zrzeszonych w Centrum Współpracy Regionalnej Szkół Podstawowych podczas „Jesiennego Spotkania” w Szkole Podstawowej w Działoszy
Już po raz siódmy gościliśmy w progach naszej szkoły gości ze SP nr 1 w Sycowie, SP w Drołtowicach, SP nr 2 w Twardogórze i SP w Grabownie Wielkim.

Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „ Bądź życzliwy – podaj dłoń”. Gości przywitali najstarsi uczniowie z klasy VII recytując wiersze o życzliwości, przypominając proza zebranym czym jest życzliwość na co dzień.

Kolejnym punktem były warsztaty integrujące uczestników z różnych szkół: rusz głową – warsztaty matematyczne, śpiewaj i tańcz i podaj dłoń warsztaty plastyczne. W przerwie każdy miał okazje poczęstować się pysznym pieczonym jabłkiem oraz zdrowymi kanapkami. Poczęstunek zawdzięczamy Radzie Rodziców, za co gorąco dziękujemy.
Podsumowaniem spotkania był wspólny śpiew po polsku i po angielski piosenki „ Śpiewaj i tańcz” z użyciem instrumentów.
Dobra zabawa, nauka i integracja wypełniły wszystkim to kolejne jesienne spotkanie w Działoszy.

Temat życzliwości był kontynuowany przez uczniów w licznych działaniach, które w sposób konkretny przełożyły się na pomoc potrzebującym.
Dnia 17 listopada 2017 w szkole Podstawowej w Działoszy Samorząd Uczniowski zorganizował i przeprowadził apel z okazji ,, Światowego Dnia życzliwości i Pozdrowień’’ Uczniowie zaprezentowali przedstawienie dotyczące zasad dobrego wychowania ,,Grunt to dobre wychowanie’’. Scenariusz dotyczył stosowania w codziennym życiu zasad grzeczności i dobrego wychowania.

21 listopada jest obchodzony Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Ma on służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć i być uprzejmym dla innych.
W tym czasie w szkole zorganizowano również międzyklasowy konkurs ,,Daj groszaka dla dzieciaka’’
Celem konkursu była zbiórka pieniążków o nominale 1,2,5,10,20 groszy .Zebrane fundusze zostały przekazane dla wychowanków z Domu Dziecka w Ostrzeszowie, który jak każdego roku odwiedził Samorząd Uczniowski z opiekunem i panią dyrektor Elżbietą Rybak. Przekazanie pieniędzy i odwiedziny wraz z podarunkami( maskotki, owoce) są stałym wydarzeniem w kalendarzu naszej szkoły.