Szkoła Podstawowa w Działoszy

Niedziela, Czerwiec 24, 2018  
Nawigacja
e-dziennik
As Matematyki 2014/15
As Matematyki 2016/17
As Matematyki 2017/18
Galeria 2017/18
Nasza szkoła
Grono pedagogiczne
70-cio lecie SPwD
Newsy 2016/17
VII Internetowy Gminny Konkurs Matematyczny „As Matematyki”
VII Internetowy Gminny Konkurs Matematyczny „As Matematyki”
Nasza szkoła
Dla rodziców
Drużyna orląt
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 53
Najnowszy Użytkownik: aventador
Witamy

Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Działoszy.
Szkoła przyjazna środowisku.

LIST PANI MINISTER EDUKACJI

LIST PANI MINISTER EDUKACJI

MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ
ANNA ZALEWSKA
Warszawa, 18 maja 2018 r.
Szanowni Rodzice i Opiekunowie Uczniów klas VII szkoły podstawowej
oraz klas II gimnazjum,
wdrażanie kolejnych etapów reformy edukacji wiąże się z naturalnymi
i zrozumiałymi pytaniami oraz wątpliwościami. Jedną z takich kwestii jest
organizacja naboru na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych
i klas szkół ponadgimnazjalnych. Wówczas o przyjęcie będą ubiegali się
pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz ostatniej klasy
gimnazjum.


Dodane przez adminSP dnia maj 28 2018 17:01:44
Czytaj więcej ˇ (0) Komentarzy ˇ (18) Czytań  Drukuj
,,Dzień Ziemi’’ w Szkole Podstawowej w Działoszy

,,Dzień Ziemi’’ w Szkole Podstawowej w Działoszy

Dnia 19 kwietnia 2018r. z okazji zbliżającego się święta ,,Dnia Ziemi’’ uczniowie Szkoły Podstawowej w Działoszy postanowili uczcić święto sprzątając teren wokół szkoły oraz okolice św. Marka. Zaopatrzeni w rękawice ,worki wyruszyli w teren pod opieką swoich wychowawców. Również z tej okazji klasy 0-3 były w dniu 26 kwietnia 2018r.w lesie na Błotniku na zajęciach ekologiczno –przyrodniczych połączonych z sadzeniem lasu. Na zakończenie odbyło się grillowanie kiełbasek. Wyjazd na zajęcia przyrodnicze odbył się dzięki uprzejmości i zaproszenie pana Czesława Pawlikowskiego z Nadleśnictwa Syców.


Dodane przez adminSP dnia maj 15 2018 12:16:03
(2) Komentarzy ˇ (20) Czytań  Drukuj
UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ

UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ


Dnia 27 kwietnia 2018r.uczniowie Szkoły Podstawowej w Działoszy jako drużyny trzyosobowe w kategorii klas 0,1-3 oraz 4-6 wzięły udział w konkursie ,,Uczę się bezpiecznie żyć’ ’.Konkurs odbył się na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pani Agaty Kornhauer-Dudy. Celem konkursu było podnoszenie poziomu świadomości kultury bezpieczeństwa ekologicznego podmiotów fizycznych i prawnych w warunkach zrównoważonego rozwoju. W czasie konkursu uczniowie rozwiązywali praktyczne problemy zainscenizowane na stacjach i zadaniach konkursowych. Uczniowie otrzymali dyplomy i pamiątki za udział w konkursie.
Dodane przez adminSP dnia maj 15 2018 12:13:36
(0) Komentarzy ˇ (17) Czytań  Drukuj
Finał konkursu As matematyki

Finał konkursu As matematyki

24 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Działoszy odbył się kolejny już - VII Gminny Konkurs Matematyczny ,,As Matematyki” pod patronatem Burmistrza Miasta I Gminy Syców pana Sławomira Kapicy. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych z gminy Syców. W konkursie brali udział finaliści przeprowadzone wcześniej InternetowegoKonkursuMatematycznego.
W trakcie konkursu uczniowie rozwiązywali różnorodne zadania tekstowe, które były punktowane bezpośrednio po jego zakończeniu. Jury wyłoniono trzech laureatów konkursu:
I miejsce uzyskał Michał Plata (SP nr 2 w Sycowie) , II miejsce Jakub Bininda (SP w Działoszy), III miejsce Judyta Stróżyk (SP nr 2 w Sycowie).


Dodane przez adminSP dnia maj 15 2018 12:03:05
(0) Komentarzy ˇ (15) Czytań  Drukuj
Finał konkursu As matematyki

As matematyki

Dobiegły końca matematyczne zmagania. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowali się uczniowie z największa liczbą punktów. Gratulujemy!!Oto lista finalistów:


Judyta Stróżyk
Wojciech Szczerczowski
Michał Plata
Weronika Mazurkiewicz
Jakub Bininda
Maja Trzeciak

Konkurs odbędzie się 24kwietnia o godzinie 11:30 w Szkole Podstawowej w Działoszy

Serdecznie zapraszamy. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia.Dodane przez adminSP dnia kwiecień 09 2018 11:29:47
(3) Komentarzy ˇ (46) Czytań  Drukuj
X gminny konkurs recytatorski

<

X Gminny Konkurs Recytatorski


X Gminny Konkurs Recytatorski w Szkole Podstawowej w Działoszy „ Śmiech, zabawa i szczęście w wierszach poetów polskich”- pod honorowym patronatem pani poseł Beaty Kempy

Już po raz dziesiąty uczniowie klas I-III z gminy Syców spotkali się na wspólnym wierszowaniu. W tegorocznym jubileuszowym konkursie udział brali uczniowie ze SP nr 1 w Sycowie, Sp nr 2 w Sycowie, Sp nr 3 w Sycowie, Sp w Drołtowicach i nasi uczniowie.
Zawitały do nas kwoki, sójki, słowiki i inne ciekawe postacie, które pięknie recytowały wiersze polskich poetów.
Najlepszymi recytatorami okazali się:
Ewa Sobania „ Spóźniony słowik”
Wiktoria Karsznia „ Kwoka”
Julia Sachs „Tango”
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, których sponsorem była, jak każdego roku pani Beata Kempa.
Uczestnicy mieli okazje uczestniczyć w wiosennych warsztatach śpiewając piosenki.
Wspólne pamiątkowe zdjęcie kończyło nasze spotkanie, które zostało uświetnione niespodzianką urodzinową. Był to pyszny tort ze świeczkami, jak przystało na jubilata, które wspólnie dmuchaliśmy.
Organizatorzy gorąco dziękują pani dyrektor, wszystkim uczestnikom, opiekunom i rodzicom za przygotowanie dzieci; podziękowania dla naszej Rady Rodziców za pomoc i ufundowanie torta. Swoją wielką wdzięczność za współpracę i patronat kierujemy w stronę pani poseł Beaty Kempy i całego biura poselskiego.
Dodane przez adminSP dnia kwiecień 09 2018 11:18:17
(4) Komentarzy ˇ (35) Czytań  Drukuj
EuroWeek

EuroWeek – Szkoła Liderów

W dniach 12 – 16 marca 2018 grupa 14 uczniów z naszej szkoły pod opieką A. Pawłowskiej uczestniczyła w obozie edukacyjnym pod nazwą EuroWeek – Szkoła Liderów, zorganizowanym w Długopolu Dolnym w Kotlinie Kłodzkiej
Nasi uczniowie przez prawie cztery dni uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez młodych wolontariuszy z kilkunastu krajów świata m.in. z Tajlandii, Meksyku, Litwa Ugandy, Chin). Oprócz obowiązkowych prezentacji powyższych krajów, w trakcie których wszyscy mieli niepowtarzalną możliwość zapoznania się nie tylko z podstawowymi informacjami z dziedzin: geografii, polityki, kultury i sztuki, muzyki, przyrody, ale i przełamania międzykulturowych stereotypów poprzez wymianę poglądów z obcokrajowcami, nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach praktycznych prowadzonych przez wolontariuszy, o tematyce takiej jak: team building, leadership – asertywność, stereotypes, wzięli udział w debacie oksfordzkiej, konferencji prasowej, negocjacjach oraz prezentacjach na temat szoku kulturowego, motywacji w grupie i technik autoprezentacji.Dodane przez adminSP dnia kwiecień 05 2018 13:29:57
(0) Komentarzy ˇ (27) Czytań  Drukuj
Wydarzenia

Apel Wielkanocny

Nasz szkolny Apel Wielkanocny odbył się w szkole w dniu 28.03.2018 i miał na celu przygotować naszych wychowanków do właściwego przeżywania Triduum Paschalnego - Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty, by wreszcie w Wielką Niedzielę cieszyć się i radować, że Pan Zmartwychwstał!  Uczniowie czytając refleksyjne teksty i wiersze przypomnieli ważne wydarzenia z życia Pana Jezusa, które są istotą naszej wiary chrześcijańskiej. Czytane rozważania były urozmaicone śpiewem pieśni wielkopostnych w wykonaniu uczennic z klasy V, VI i VII (A. Bałaga, A. Witkowska, W. Pilszak i S. Mielczarek).


Dodane przez adminSP dnia kwiecień 05 2018 13:27:38
(0) Komentarzy ˇ (26) Czytań  Drukuj
Pierwszy dzień wiosny

<

Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej w Działoszy


Ten dzień w szkole jest bez zajęć dydaktycznych.
Pierwsze dwie godziny w klasach każdy robił wiosenny kapelusz oraz wspólny plakat nawiązujący do pierwszego dnia wiosny. Na trzeciej godzinie lekcyjnej wszyscy spotkaliśmy się na Sali, gdzie oprócz nauki piosenki „Hej, wiosno hej” odbyły się zawody sportowe na wesoło. Został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy kapelusz. Ponieważ rodzice obdarowali nas książeczkami i słodyczami , każda klasa była oceniana oddzielnie. Podsumowując punkty za plakat i zawody, w młodszych klasach wygrała trzecia, a w starszych siódma. Po przerwie całą szkołą w naszych kapeluszach poszliśmy na krótki spacer, obwieszczając wszystkim, że wiosna już jest.
Specjalną nagrodę za pięknie wykonany plakat otrzymała najmłodsza grupa naszej szkoły, czyli „zeróweczka”.


Dodane przez adminSP dnia kwiecień 04 2018 10:30:09
(0) Komentarzy ˇ (26) Czytań  Drukuj
konkurs recytatorski

Szkolny Konkurs Recytatorski

9 marca 2018 r. w naszej szkole, jak co roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego klas II-III.

Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zamiłowania do poezji oraz wspieranie uzdolnień recytatorskich.

W konkursie udział wzięło kilkunastu recytatorów z kl. II – III. Swoje zdolności recytatorskie podczas konkursu mieli również okazję zaprezentować uczniowie oddziału przedszkolnego- Jakub Kremza, Hanna Witkowska, Gabriel Konefał, Marcel Fasiczka i Kaja Mielczarek.

Każdy uczestnik recytował wybrany przez siebie utwór poetycki dostosowany do tematu „Śmiech, zabawa, radość”, bo właśnie pod tym hasłem był organizowany w tym roku szkolny konkurs recytatorski.

Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.I miejsce z klasy II zajęła Aleksandra Kasprzak a wyróżnieni zostali: Hubert Patraś i Marcel Mielczarek
I miejsce z klasy III zajęła Julia Sachs a wyróżnieni z tej klasy zostali: Zofia Witkowska i Mateusz Kołodziej
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali cukierki a uczniowie, którzy zajęli I miejsce i zostali wyróżnieni otrzymali piękne nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców w Szkole Podstawoej w Działoszy.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się w kwietniu w naszej szkole.

Dodane przez adminSP dnia marzec 14 2018 09:12:16
(0) Komentarzy ˇ (33) Czytań  Drukuj
Drużyna OrlątSzkoła Podstawowa w Działoszy zawarła porozumienie o współpracy z Drużyną Orląt im.Sycowskiego Batalionu Armii Krajowej, na bazie którego będzie tworzona w szkole Drużyna Orląt.
Wszystkie informacje w zakładce Drużyna Orląt,
gdzie można zapoznać się z dokumentami i na e- dzienniku szkoły.
Regulamin
Porozumienie z MON
Pełny statut
Deklaracja dla niepełnoletniego
Informator


Dodane przez adminSP dnia luty 20 2018 12:24:04
(1) Komentarzy ˇ (51) Czytań  Drukuj
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

aventador
24/05/2018 11:28
//

aventador
24/05/2018 11:22
kołodziej

xaxaxaxa
19/04/2018 11:17
patrzaj

xaxaxaxa
19/04/2018 11:17
;;;;;

xaxaxaxa
19/04/2018 11:16
l

Copyright © 2006

171921 Unikalnych wizyt  
  Powered by   powered by php-fusion v6.01.6 Š 2003-2005
  Theme Cells v1.00   Design by Nick56

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie