Szkoła Podstawowa w Działoszy

Czwartek, Październik 17, 2019  
Nawigacja
e-dziennik
As Matematyki 2014/15
As Matematyki 2016/17
As Matematyki 2017/18
Galeria 2017/18
Nasza szkoła
Grono pedagogiczne
70-cio lecie SPwD
Newsy 2016/17
VII Internetowy Gminny Konkurs Matematyczny „As Matematyki”
VII Internetowy Gminny Konkurs Matematyczny „As Matematyki”
Nasza szkoła
Dla rodziców
Drużyna orląt
As matematyki 2018/2019
Newsy 2017/18
Projekt unijny Szkoła Marzeń
Projekt unijny Szkoła Marzeń
Szkoła marzeń
Finanse
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 53
Najnowszy Użytkownik: aventador
Artykuły: Newsy 2016/2017
11 Listopada

Uroczysty apel z okazji 98 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w czasie spotkania obejrzeliśmy film edukacyjny, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i słuchaliśmy uczniów klas starszych oraz odśpiewaliśmy hymn narodowy.Akcje

Nowe akcje w szkole Akcja w szkole " Daj groszaka dla dzieciaka" - zebraliśmy dużą kwotę, którą przekazaliśmy z Okazji Dnia Życzliwości mieszkańcom Domu dziecka podczas wręczenia Dominków 2016. Uroczystość ta odbyła się w Starostwie w Ostrzeszowie. Uczestniczyli w niej nasi rodzice, uczniowie, nauczyciele i pani dyrektor. Wszystkim za zbieranie groszy bardzo dziękujemy. Ruszyła Akcja I Pomoc w szkole - zajęcia dla uczniów, pogadanka i ćwiczenia jak udzielić pierwszej pomocy zostały przeprowadzone w klasach. Świadomość jak pomóc pomoże każdemu uczniowi czuć się bezpiecznym.

As matematyki

VI Internetowy Gminny Konkurs Matematyczny

„As Matematyki”

Pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Syców

,,Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki ’’

Termin nadsyłania zgłoszeń : 21 listopada 2016 r., lub jednocześnie z zadaniem numer 1, które pojawi się 28 listopada w zakładce As matematyki 2016/2017.

Regulamin dostepny w zakładce As matematyki 2016/2017.

Zgłoszenia kierować na adres Szkoła Podstawowa w Działoszy lub na adres e-mail: m_kolodziej@onet.pl

PIERWSZE ZADANIE - 28 LISTOPADA

As matematyki

FINALIŚCI KONKURSU ,,AS MATEMATKI” 2016/2017

Finał 27.04.2017 godz.12.10 w Szkole Podstawowej w Działoszy Michał Bernacki Dorian Bugaj Julia Cybińska Bartek Gorządek Zofia Kuźmicz Julia Lentka Paulina Muzaj Michał Plata Maciej Szczerkowski Julia Szczęch Weronika Wolak Szymon Wojtasik

As matematyki

As matematyki 27 kwietnia 2017r. po raz szósty odbył się II etap Gminnego Konkursu ,,As Matematyki” pod honorowym patronatem burmistrza Sycowa Pana Sławomira Kapicy. Laureatami konkursu zostali: Michał Plata - I miejsce Dorian Bugaj - II miejsce Szymon Wojtasik - III miejsce Wyróżnienie: Maciej Szczerczowski Weronika Wolak Michał Bernacki

Czerwcowe wieści

Czerwcowe wieści VI Piknik Rodzinny 10 czerwca 2017 odbył się kolejny Piknik Rodzinny dla mieszkańców i gości z okolicznych wsi. Festyn prowadził Michał Matyszczak, zaś organizatorzy to: Rada Rodziców, Dyrektor szkoły, Rada Pedagogiczna i OSP Działosza. Tegorocznymi atrakcjami dla uczestników były: występy artystyczne dzieci, rozgrywki sportowe – mecze piłki nożnej i siatkowej (drużyny to: uczniowie, absolwenci i rodzice), dmuchany zamek, zjeżdżalnia, trampolina dla najmłodszych, malowanie twarzy, plecenie warkoczyków . Stałym punktem wszystkich pikników jest loteria fantowa, która zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników, i tak było w tym roku. Najwięcej emocji jednak budziła licytacja – wszystkie pozyskane środki zasiliły konto Rady Rodziców i zostaną przeznaczone na potrzeby naszych uczniów. Goście specjalni Związek strzelecki po raz kolejny przygotował wspaniałe potyczki i zabawy dla chętnych. Bogato zaopatrzony bufet przyciągał wszystkich i również zasilił dochód z festynu. W tym roku serwowano: domowe ciasto, kawę, herbatę, grochówkę, kiełbasę z grilla, słodycze, lody i gofry. Ogromne zaangażowanie wszystkich organizatorów i dobra wola licznych sponsorów, darczyńców- którzy zawsze odpowiadają na apel, pozwoliło na przeprowadzenie tak wspaniałego, pełnego radości i uśmiechu spotkania w naszej szkole. Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 Na uroczystym apelu gościliśmy przedstawicieli Rady miejskiej w Sycowie: panią skarbnik Bogumiłę Stolecką, radnych p. Jerzego Piecucha i p. Dariusza Maniaka. Po krótkiej części artystycznej nastąpiło podsumowanie pracy i wręczenie nagród oraz rozdanie świadectw z wyróżnieniem. Do grona najlepszych uczniów zaliczamy: Klasa IV – Bałaga Aleksandra 5,09 Witkowska Aleksandra 5,09 Ślusarek Hanna 4,82 Klasa V – Pilszak Weronika 5,0 Bininda Jakub 4,91 Jasik Nadia 4,82 Szymczak Anastazja 4,82 Klasa VI – Bernacki Michał 5,18 Witkowski Hubert 5,09 Kołodziej Michał – 4,81 Wojtasik Szymon – 4,81 Nagrody i gratulacje otrzymali również uczniowie za stuprocentową frekwencję , wzorowe czytelnictwo i za aktywny udział w życiu szkoły. Wszystkim gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. W imieniu gości głos zabrała pani skarbnik życząc wszystkim słonecznych a przede wszystkim bezpiecznych wakacji Pan Dariusz Maniak podziękował nauczycielom za owocną prace a rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły życząc wszystkim dalszej owocnej współpracy.

Dzień Edukacji w naszej szkole

Dzień Edukacji w naszej szkole Uroczyste spotkanie uczniów, pracowników, gości oraz emerytowanych pracowników naszej szkoły z okazji Dnia Edukacji odbyło się 13.10.2016 przy wspólnej kawie i wspaniałych występach naszych uczniów. Nagrody, życzenia i gratulacje uświetniły spotkanie.

Dzień ziemi

Dzień ziemi Dnia 27 kwietnia 2017r.uczniowie szkoły obchodzili DZIEŃ ZIEMI. Jest to najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych. 2017r.obchodzony jest pod hasłem ,,W kierunku natury’’ .Tegoroczne obchody światowego Dnia Ziemi poświęcone są różnorodności biologicznej i jej ochronie. Jest to temat ważny i szczególnie nam bliski, zwłaszcza w kontekście efektu cieplarnianego ,wzrostu zanieczyszczeń wód i powietrza. Jak co roku uczniowie szkoły również przyłączyli się do święta. Przygotowany został uroczysty apel .Uczniowie klasy 5 przygotowali przedstawienie ekologiczne pt,, Bliżej natury ‘’.Klasa 4 recytowała wiersze i śpiewała piosenki. Prowadzeniem i scenariuszem zajęła się klasa 6. .


Euroweek

Euroweek W dniach 19 – 23 września 2016 grupa 10 zdolnych uczniów z naszej szkoły pod opieką A. Jakowenko-Pawłowskiej uczestniczyła w obozie edukacyjnym pod nazwą EuroWeek – Szkoła Liderów, zorganizowanym w Długopolu Dolnym w Kotlinie Kłodzkiej Nasi uczniowie przez prawie cztery dni uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez młodych wolontariuszy z kilkunastu krajów świata (m.in. Chiny, Filipiny, Białoruś Etiopia, Kenia).

Festiwal

8 kwietnia nasze uczennice Aleksandra Błaga – klasa IV, Aleksandra Witkowska- klasa IV, Weronika Pilszak - klasa V na XXIV edycji Festiwalu Piosenki Religijnej i Refleksyjnej zmagają się z rekordową liczbą uczestników.IX Gminny Konkurs Recytatorski

IX Gminny Konkurs recytatorski „ POLSCY POECI DZIECIOM” w Szkole Podstawowej w Działoszy pod honorowym patronatem pani poseł Bety Kempy Tegoroczny konkurs został zorganizowany pod hasłem „ Polscy poeci dzieciom”. Najmłodsi uczniowie klas I- III ze wszystkich szkół podstawowych w gminie recytowali swoje wiersze 11.04.2917. Uczestnicy występowali w trzech kategoriach wiekowych: klas pierwszych, klas drugich oraz klas trzecich. Wyróżnienia otrzymały: Zofia Wiatrak recytując wiersz „ Zosia Samosia” Gabriela Krzemińska „Spóźniony słowik” Antonina Rosiak „ Mądra sowa z Chotomowa” Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom, dzieci w pięknych strojach wspaniale recytowały przygotowane wiersze. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę, ufundowaną przez p. Beatę Kempa. Organizatorzy dziękują wszystkim za udział, przygotowanie dzieci a Radzie Rodziców za przygotowanie i ufundowanie słodkiego poczęstunku dla wszystkich. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę pani poseł Beaty Kempa za wieloletnią współpracę.

Konkurs recytatorski

6 kwietnia 2017 w szkole odbył się IX Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Polscy poeci dzieciom", laureaci będą reprezentować szkołę w gminnym konkursie 11.04.2017 Lista laureatów: Aleksandra Kasprzak, Gabriela Krzemińska,Kornel Rosiek. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Mikołaj w Szkole Podstawowej w Działoszy – 6 grudnia 2016

Mikołaj w Szkole Podstawowej w Działoszy – 6 grudnia 2016 W grudniowe popołudnie do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj. Wspólne spotkanie i prezenty wywołały uśmiech na buziach dzieci. Najmłodsi otrzymali paczki a klasy IV- VI pojechały na seans filmowy do kina. Niespodziankę dla dzieci zorganizowało Koło Łowieckie „ Jeleń”, które obdarowało dzieci z naszej szkoły ogromnymi prezentami. W imieniu wszystkich składamy gorące podziękowania: za otwarte serca, za pamięć i dobroć. DZIĘKUJEMY.

Oddział O

Oddział O Wyjazd do Bajkolandii w Sycowie Dnia 21 października 2016 r. klasa "O" wraz z Panią wychowawczynią, Rodzicami i rodzeństwem udała się do Bajkolandii w Sycowie. Dzieci wesoło się bawiły, był to również czas do wspólnej integracji. Występ w Centrum Kultury w Sycowie Dnia 24 października 2016 roku dzieci z klasy "O" wystąpiły w sycowskim Centrum Kultury z okazji rocznicy nadania imienia Aniołów Stróżów w Niepublicznym Przedszkolu Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK w Sycowie. W tym roku motywem przewodnim było zaprezentowanie Anioła Miłosierdzia w pracy plastycznej. Wszystkie dzieci które występowały na scenie i wykonywały pracę plastyczną otrzymały upominki i dyplomy.


Oddział O

W dniu 21 kwietnia dzieci z klasy „0” wzięły udział w X Przeglądzie Twórczości Ekologicznej „Z przyrodą za pan brat” organizowanym przez Nadleśnictwo Syców i Przedszkole Nr 3 im. Małego Księcia. Naszą Szkołę reprezentowali;  Roksana  Szewczyk, Nikodem Bryłka, Hania Witkowska, Kaja Mielczarek, Gabryś Konefał, Hania Rybińska, Karolina Kurzawa w przedstawieniu „Eko Królewna”. Celem przeglądu teatrzyków było kształtowanie opiekuńczej postawy wobec  roślin i zwierząt, kształtowanie postaw ekologicznych  oraz integracja dzieci z różnych przedszkoli. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom za pomoc w przygotowaniach.

Strona 1 z 2 1 2 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

aventador
14/05/2019 08:29
haha

aventador
27/02/2019 10:21
walić

aventador
08/01/2019 09:56
xd

aventador
24/05/2018 11:28
//

aventador
24/05/2018 11:22
kołodziej

xaxaxaxa
19/04/2018 11:17
patrzaj

xaxaxaxa
19/04/2018 11:17
;;;;;

xaxaxaxa
19/04/2018 11:16
l

Copyright © 2006

295456 Unikalnych wizyt  
  Powered by   powered by php-fusion v6.01.6 Š 2003-2005
  Theme Cells v1.00   Design by Nick56

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie